Home » Testy » IQ test: Dokážete vyrovnať rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd? Len 2 % ľudí to dokážu!

IQ test: Dokážete vyrovnať rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd? Len 2 % ľudí to dokážu!

Zmerajte si svoje schopnosti riešiť problémy a prehľad v dnešnom IQ teste!

Hádanka, ktorú vás dnes vyzveme vyriešiť, je zábavná matematická hádanka. Na jej vyriešenie potrebujete dobré pozorovacie schopnosti, bystrú myseľ a predovšetkým logické uvažovanie. Podarí sa vám vyriešiť túto matematickú úlohu?

Test inteligencie: „Ktorú z týchto zápaliek by ste presunuli, aby ste opravili túto rovnicu?

Na vyriešenie hádanky dňa budete mať 10 sekúnd. Len 2 % ľudí, ktorí sa zúčastnili testu, našli riešenie za menej ako 10 sekúnd. Ak chcete urobiť to isté, možno budete musieť použiť netradičný prístup a zmobilizovať celý svoj mentálny a kreatívny potenciál.

Čtěte také  Test osobnosti: Ste štedrý človek? Prvá vec, ktorú uvidíte na tomto obrázku, vám odpovie na vašu otázku!

Ste pripravení pustiť sa do testu? Na nasledujúcom obrázku uvidíte nepravú rovnicu vytvorenú zápalkami: 9 + 5 = 0. Potom máte 10 sekúnd na to, aby ste vymysleli, ako túto rovnicu opraviť a vyvážiť presunutím iba jednej zápalky. Áno, budete môcť presunúť iba jednu zápalku a samozrejme budete mať iba jednu šancu. Preto sa sústreďte, pozrite sa na detaily a analyzujte problém skôr, ako začnete konať.

© Pextex

Tvojich 10 sekúnd začína za 3, 2, 1, hraj!

IQ test: správna odpoveď

Tento typ intelektuálnej výzvy je naozaj obľúbený, pretože je skutočne stimulujúci a zároveň zábavný. Okrem merania vašej mentálnej kapacity táto hádanka stimuluje všetky vaše neuróny a zlepšuje vašu logiku a rýchlosť myslenia.

Čtěte také  Dokážte všetkým, že ste génius, výberom obrázka, ktorý zodpovedá originálu

Tak čo, podarilo sa vám vyrovnať rovnicu dňa? Poďme sa pozrieť, či ste to urobili správne. Odpoveď vám prezradíme nižšie.

Riešenie

V skutočnosti stačilo presunúť zvislú zápalku tvoriacu hlavu čísla 9 tak, aby z 0 vznikla 8. Dostanete teda 3 + 5 = 8 a je to!

Nižšie je riešenie na obrázkoch:

© Pextex

Ak ste túto rovnicu zvládli opraviť za menej ako 10 sekúnd, znamená to, že patríte medzi 2 % najpozornejších a najkreatívnejších. Ak ste toto riešenie nestihli, dúfame, že vás riešenie hádanky aj tak bavilo a máte chuť na ďalší intelektuálny experiment. Ak tak chcete urobiť, môžete prejsť priamo na našu webovú stránku. Nájdete tam množstvo zábavných a podnetných úloh, ktoré otestujú vašu inteligenciu, zlepšia vaše mozgové schopnosti alebo rozvinú vašu kreativitu, logiku či pozorovacie schopnosti.

Čtěte také  Rozdielová hra: do tohto obrázka sa vkradli 3 rozdiely! Máte 30 sekúnd na to, aby ste ich našli

A neváhajte sa o túto vysoko stimulujúcu výzvu podeliť so svojimi priateľmi a rodinou.


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen