+420 777 609 476 (Po-Pá 8:00 - 16:00)

Pánske softshellové bundy

Slnko, dážď , sneh, vietor, premenlivé počasie občas prináša priaznivcom pobytu v prírode nepríjemnosti s častým obliekaním a vyzliekaním . Výsledkom snáh nájsť vhodné outdoorové oblečenie , ktoré by kombinovalo čo možno najlepšiu ochranu pred vplyvmi počasia , vysokú priedušnosť a pohodlnosť , je v súčasnej dobe softshell . Softshellové bundy spĺňajú absolútnu väčšinu nárokov na pohodlné a praktické outdoorové oblečenie - sú vetru - a vodeodolné ( nie úplne nepremokavé ) , priedušné , pružné aj hrejivé , ľahké a odolné proti oderu .
Softshell - súhrnné označenie moderných viacvrstvových druhov materiálov používaných na výrobu športového oblečenia a oblečenia pre outdoorové aktivity . Snaží sa skombinovať v čo najlepšom pomere nepremokavosť , tepelnú odolnosť , vetruodolnosť a priedušnosť.

Nepremokavosť - udáva výšku vodného stĺpca , pri ktorom tkanina prepustí kvapky vody . Podľa európskych noriem je materiál nepremokavý , odolá ak tlaku 1 300 mm vodného stĺpca .
Tepelná odolnosť - MRC sa meria v jednotkách K.m2 / W a vyjadruje rozdiel teplôt medzi dvoma povrchmi . To znamená , že čím je táto hodnota nižšia , tým materiál lepšie izoluje a teplo vytvorené vlastným telom neprúdi von .
Vetruvzdornosť - docieľuje sa prevažne použitím membrány ( GORE - TEX , Sympatex atď ) medzi jednotlivé vrstvy materiálu . Všeobecne platí , že čím je väčšia odolnosť voči vetru , znižuje sa čiastočne priedušnosť .
Priedušnosť - Ret sa meria v jednotkách Pa.m2 / W a vyjadruje priedušnosť látky , čiže energiu , ktorá je potrebná k odpareniu určitého množstva vody . Čím je hodnota Ret nižšia (teda nižšia energia potrebná pre odvod vody ), tým je látka priedušnejšie .

Filtr pro pánske softshellové bundy:

Pánske softshellové bundy

Produktů celkem: 44 |
Zobrazuji: 1. - 24. produkt
Aktuálně se nacházíte v kategorii Pánske softshellové bundy internetového obchodu Pextex.sk.

Při objednání zboží nad 80,00 € získáte automaticky dopravu ZDARMA.